fdroidserver 0.8-74-ga380b9f - en to nb_NO translation catalogue (299 entries)

en: 
    {path} encoded for the DEBUG_KEYSTORE secret variable:
nb_NO: 
    {path} kodet for hemmelig DEBUG_KEYSTORE-variabel:

en: "%s/" has no matching metadata file!
nb_NO: "%s/" har ingen samsvarende metadatafil!

en: "{path}" contains outdated {name} ({version})
nb_NO: "{path}" inneholder utdatert {name} ({version})

en: "{path}" contains recent {name} ({version})
nb_NO: "{path}" inneholder nylig {name} ({version})

en: "{path}" exists but s3cmd is not installed!
nb_NO: "{path}" finnes, men s3cmd er ikke installert!

en: "{path}" is not a supported file format (use: metadata/*.yml)
nb_NO: "{path}" er ikke et støttet filformat. (bruk: metadata/*.yml)

en: "{url}" is not a valid URL!
nb_NO: "{url}" er ikke en gyldig nettadresse.

en: %(option)s option requires %(number)d argument | %(option)s option requires %(number)d arguments
nb_NO[0]: %(option)s-valget krever %(number)d argument
nb_NO[1]: %(option)s-valget krever %(number)d argumenter

en: %(prog)s: error: %(message)s
nb_NO: %(prog)s: feil: %(message)s

en: %d problems found
nb_NO: %d problemer funnet

en: %prog [options]
nb_NO: %prog [valg]

en: %r is not callable
nb_NO: %r kan ikke kalles

en: %s is not an accepted build field
nb_NO: %s er ikke et godtatt bygge-felt

en: %s option does not take a value
nb_NO: %s-valget tar ikke en verdi

en: 'keypass' not found in config.yml!
nb_NO: 'keypass' ble ikke funnet i config.yml!

en: 'keystore' is NONE and 'smartcardoptions' is blank!
nb_NO: «keystore» er NONE og «smartcardoptions» er tom!

en: 'keystore' not found in config.yml!
nb_NO: 'keystore' ble ikke funnet i config.yml!

en: 'keystorepass' not found in config.yml!
nb_NO: 'keystorepass' ble ikke funnet i config.yml!

en: 'repo_keyalias' not found in config.yml!
nb_NO: 'repo_keyalias' ble ikke funnet i config.yml!

en: '{aapt}' is too old, fdroid requires build-tools-{version} or newer!
nb_NO: '{aapt}' er for gammel, fdroid krever build-tools-{version} eller nyere.

en: '{field}' will be in random order! Use () or [] brackets if order is important!
nb_NO: '{field}' vil bli utført i tilfeldig rekkefølge. Bruk () eller [] -parenteser hvis rekkefølgen er viktig.

en: '{path}' failed to execute!
nb_NO: "{path}" klarte ikke å kjøre.

en: '{value}' is not a valid {field} in {appid}. Regex pattern: {pattern}
nb_NO: "{value}" er ikke et gyldig {field} i {appid}. Mønster for regulært uttrykk: {pattern}

en: .__call__() not defined
nb_NO: .__call__() udefinert

en: /issues is missing
nb_NO: /issues mangler

en: Add PGP signatures using GnuPG for packages in repo
nb_NO: Legg til PGP-signaturer for pakker i pakkebrønnen ved bruk av GnuPG

en: Add a repo signing key to an unsigned repo
nb_NO: Legg til pakkebrønnssigneringsnøkkel for usignert repo

en: Add skeleton metadata files for APKs that are missing them
nb_NO: Legg til skjelettmetadatafiler for APK-er som ikke har dem

en: Alias of the repo signing key in the keystore
nb_NO: Alias for pakkebrønnssigneringsnøkkel i nøkkellageret

en: Allows a different revision (or git branch) to be specified for the initial import
nb_NO: Tillater en annen revisjon (eller git-avgreining) å angis for igangsettende import

en: Also mirror the full archive section
nb_NO: Speil også hele arkivdelen

en: Also warn about formatting issues, like rewritemeta -l
nb_NO: Advar også om formateringsproblemer, som rewritemeta -l

en: Android AAR library
nb_NO: AAR-bibliotek for Android

en: Android APK file
nb_NO: APK-fil for Android

en: Android SDK not found at {path}!
nb_NO: Fant ikke Android-SDK i {path}!

en: Android SDK path '{path}' does not exist!
nb_NO: Sti for Android-SDK "{path}" finnes ikke.

en: Android SDK path '{path}' is not a directory!
nb_NO: Android SDK-stien '{path}' er ikke ei mappe.

en: App is in '{repo}' but has a link to {url}
nb_NO: Program finnes i '{repo}', men har en lenke til {url}

en: Appending .git is not necessary
nb_NO: Å legge til .git er ikke nødvendig

en: Archiving {apkfilename} with invalid signature!
nb_NO: Pakker {apkfilename} med ugyldig signatur.

en: Base URL to mirror, can include the index signing key using the query string: ?fingerprint=
nb_NO: Grunnettadresse å speile, kan inkludere indekssigneringsnøkkelen ved bruk av spørreingsstrengen: ?fingerpring=

en: Branch '{branch}' used as commit in build '{versionName}'
nb_NO: Forgrening '{branch}' brukt som innsendelse i bygg '{versionName}'

en: Branch '{branch}' used as commit in srclib '{srclib}'
nb_NO: Forgrening '{branch}' brukt som innsendelse i srclib '{srclib}'

en: Broken symlink: {path}
nb_NO: Brutt symbolsk lenke: {path}

en: Build a package from source
nb_NO: Bygg en pakke fra kildekode

en: Build all applications available
nb_NO: Bygg alle tilgjengelige versjoner

en: Build only the latest version of each package
nb_NO: Bygg kun seneste versjon av hver pakke

en: Can't auto-update app with no CurrentVersionCode
nb_NO: Kan ikke auto-uppgradere program som mangler «CurrentVersionCode»

en: Can't build due to {} error while scanning | Can't build due to {} errors while scanning
nb_NO[0]: Kan ikke bygge som følge av {} feil under skanning
nb_NO[1]: Kan ikke bygge som følge av {} feiler under skanning

en: Categories '%s' is not valid
nb_NO: Kategorien '%s' er ikke gyldig

en: Categories are not set
nb_NO: Kategoreier ikke satt

en: Check for updates to applications
nb_NO: Se etter programoppdateringer

en: Clean update - don't uses caches, reprocess all APKs
nb_NO: Ren oppdatering, ikke bruk hurtiglager, behandle alle APK-er på ny

en: Comma separated list of categories.
nb_NO: Kommainndelt liste over kategorier.

en: Command '%s' not recognised.
nb_NO: Kommandoen "%s" gjenkjennes ikke.

en: Commit changes
nb_NO: Send inn endringer

en: Conflicting arguments: '--verbose' and '--quiet' can not be specified at the same time.
nb_NO: Argumenter i konflikt: '--verbose' og '--quiet' kan ikke angis samtidig.

en: Conflicting config files! Using {newfile}, ignoring {oldfile}!
nb_NO: Filer i konflikt med hverandre. Bruker {newfile}, ser bort fra {oldfile}.

en: Could not find '{command}' on your system
nb_NO: Fant ikke "{command}" på ditt system

en: Could not parse size "{size}", wrong type "{type}"
nb_NO: Kunne ikke fortolke størrelse "{size}", feil type "{type}"

en: Couldn't find package ID
nb_NO: Fant ikke pakke-ID

en: Cowardily refusing to overwrite existing signing key setup!
nb_NO: Nekter feigt å overskrive eksisterende nøkkelsigneringsoppsett.

en: Created new container "{name}"
nb_NO: Opprettet ny beholder "{name}"

en: Creating "{path}" for configuring s3cmd.
nb_NO: Oppretter "{path}" for oppsett av s3cmd.

en: Creating log directory
nb_NO: Oppretter loggingsmappe

en: Creating new S3 bucket: {url}
nb_NO: Oppretter ny S3-spann: {url}

en: Creating output directory
nb_NO: Oppretter utdatamappe

en: Creating temporary directory
nb_NO: Oppretter midlertidig mappe

en: CurrentVersionCode {cv} is less than oldest build entry {versionCode}
nb_NO: CurrentVersionCode {cv} er mindre enn eldste byggoppføring {versionCode}

en: DEBUG_KEYSTORE is not set or the value is incomplete
nb_NO: DEBUG_KEYSTORE er ikke satt, eller så er verdien ufullstendig

en: Delete APKs and/or OBBs without metadata from the repo
nb_NO: Slett APK-er og/eller OBB-er uten metadata fra pakkebrønnen

en: Deleting unknown file: {path}
nb_NO: Sletter ukjent fil: {path}

en: Do not add 'disable:' to the generated build entries
nb_NO: Ikke legg til «deaktivert:» blant genererte bygg

en: Do not deploy the new files to the repo
nb_NO: Ikke send de nye filene til pakkebrønnen

en: Do not include "{path}" in URL!
nb_NO: Ikke inkluder "{path}" i nettadresse.

en: Do not remove the private keys generated from the keystore
nb_NO: Ikke fjern de private nøklene generert fra nøkkellageret

en: Don't create a source tarball, useful when testing a build
nb_NO: Ikke opprett en kildetjæreball, nyttig når et bygg skal testes

en: Don't use rsync checksums
nb_NO: Ikke bruk rsync-sjekksummer

en: Download complete mirrors of small repos
nb_NO: Last ned fullstendige speilinger av små pakkebrønner

en: Downloading %s
nb_NO: Laster ned %s

en: Downloading the repository already failed once, not trying again.
nb_NO: Nedlasting av pakkebrønn mislyktes én gang, prøver ikke igjen.

en: Downloading {url} failed. {error}
nb_NO: Nedlasting av {url} mislyktes. {error}

en: Duplicate link in '{field}': {url}
nb_NO: Dobbeltlenke i "{field}": {url}

en: Enter the path to the Android SDK (%s) here:
    >
nb_NO: Skriv inn stien til Android SDK (%s) her:
    >

en: Environment variable {var} from {configname} is not set!
nb_NO: Miljøvariabelen {var} fra {configname} er ikke satt!

en: Extract signatures from APKs
nb_NO: Hent ut signaturer fra APK-er

en: Failed fetching signatures for '{apkfilename}': {error}
nb_NO: Klarte ikke å hente signaturer for '{apkfilename}': {error}

en: Failed to create S3 bucket: {url}
nb_NO: Klarte ikke å opprette S3-spann: {url}

en: Failed to get APK information, skipping {path}
nb_NO: Klarte ikke å hente APK-info, hopper over {path}

en: Failed to install '{apkfilename}' on {dev}: {error}
nb_NO: Klarte ikke å installere '{apkfilename}' på {dev}: {error}

en: Failed to sign application
nb_NO: Klarte ikke å singere program

en: Fetched signatures for '{apkfilename}' -> '{sigdir}'
nb_NO: Hentet signaturer for '{apkfilename}' → '{sigdir}'

en: File disappeared while processing it: {path}
nb_NO: En fil ble borte mens den ble behandlet: {path}

en: Finished
nb_NO: Fullført

en: Forbidden HTML tags
nb_NO: Forbudte HTML-tagger

en: Force build of disabled apps, and carries on regardless of scan problems. Only allowed in test mode.
nb_NO: Tvinger bygging av avskrudde programmer, og fortsetter uavhengig av skanningsproblemer. Tillates kun i testmodus.

en: Force scan of disabled apps and builds.
nb_NO: Påtving skanning av avskrudde programmer og bygg.

en: Found bad funding file "{path}" for "{name}":
nb_NO: Fant feilaktig kronerullingsfil «{path}» for «{name}»:

en: Found multiple metadata files for {appid}
nb_NO: Fant flere metadatafiler for {appid}

en: Found multiple signing certificates for repository.
nb_NO: Fant flere signeringssertifikater for pakkebrønn.

en: Found {apkfilename} at {url}
nb_NO: Fant {apkfilename} i {url}

en: Generated skeleton metadata for {appid}
nb_NO: Genererte skjelettmetadata for {appid}.

en: Git checkout of '%s' failed
nb_NO: Git-utsjekking av "%s" mislyktes

en: Git clean failed
nb_NO: Git-tømming mislyktes

en: Git fetch failed
nb_NO: Git-innhenting mislyktes

en: Git reset failed
nb_NO: Git-tilbakestilling mislyktes

en: Git submodule sync failed
nb_NO: Git-synkronisering av undermodul mislyktes

en: Git submodule update failed
nb_NO: Git-oppdatering av undermodul mislyktes

en: HTTPS must be used with Subversion URLs!
nb_NO: HTTPS må brukes sammen med Subversjon-nettadresser.

en: If this upload fails, try manually uploading to {url}
nb_NO: Hvis opplasting mislykkes kan du prøve å laste opp manuelt til {url}

en: Ignoring '{field}' in '{metapath}' metadata because it is deprecated.
nb_NO: Ser bort fra «{field}» i «{metapath}» fordi det er er foreldet.

en: Ignoring FUNDING.yml entry longer than 2048: %s
nb_NO: Ser bort fra FUNDING.yml-oppføring som er lengre enn 2048: %s

en: Ignoring package without metadata:
nb_NO: Ignorerte pakke uten metadata:

en: Ignoring stale cache data for {apkfilename}
nb_NO: Ignorerer brakk hurtiglagringsdata for {apkfilename}.

en: Include the build logs in the mirror
nb_NO: Inkluder byggloggene i avspeilingen

en: Include the source tarballs in the mirror
nb_NO: Inkluder kildetjæreballene i avspeilingen

en: Initialising submodules
nb_NO: Igangsetter undermoduler

en: Install built packages on devices
nb_NO: Installer bygde pakker på enheter

en: Interact with the repo HTTP server
nb_NO: Interagere med repo HTTP-serveren

en: Invalid APK
nb_NO: Ugyldig APK

en: Invalid AutoUpdateMode: {mode}
nb_NO: Ugyldig AutoUpdateMode: {mode}

en: Invalid VercodeOperation: {field}
nb_NO: Ugyldig VercodeOperation: {field}

en: Invalid application ID {appid}
nb_NO: Ugyldig program-ID {appid}

en: Invalid name for published file: %s
nb_NO: Ugyldig navn for publisert fil: %s

en: Invalid scrlib metadata: '{file}' does not exist
nb_NO: Ugyldig scrlib-metadata: «{file}» finnes ikke

en: Invalid srclib metadata: could not parse '{file}'
nb_NO: Ugyldig srclib-metadata: kunne ikke tolke «{file}»

en: Invalid srclib metadata: unknown key '{key}' in '{file}'
nb_NO: Ugyldig srclib-metadata: ukjent nøkkel «{key}» i «{file}»

en: Java JAR file
nb_NO: JAR-fil for Java

en: Java compiled class
nb_NO: Java-kompilert klasse

en: Keystore for signing key:
nb_NO: Nøkkellager for signeringsnøkkel:

en: Locale included in f-droid.org URL
nb_NO: Lokalitet inkludert i f-droid.org -nettadresse

en: Malformed serverwebroot line:
nb_NO: Feilaktig innskrevet serverwebroot-linje:

en: Mirror the full repo and archive, all file types.
nb_NO: Avspeil hele pakkebrønnen og arkivet, alle filtyper.

en: Missing output directory
nb_NO: Manglende utdatamappe

en: No Android SDK found!
nb_NO: Fant ingen Android-SDK.

en: No attached devices found
nb_NO: Fant ingen tilknyttede enheter

en: No fingerprint in URL.
nb_NO: Inget fingeravtrykk i nettadresse.

en: No information found.
nb_NO: Ingen informasjon funnet.

en: No need to specify that the app is Free Software
nb_NO: Inget behov for å spesifisere at programmet er fri programvare

en: No need to specify that the app is for Android
nb_NO: Inget behov for å spesifisere at programmet er for Android

en: No option set! Edit your config.yml to set at least one of these:
nb_NO: Inget valg satt. Rediger din config.yml og sett minst én av disse:

en: No packages specified
nb_NO: Ingen pakker angitt

en: No signed output directory - nothing to do
nb_NO: Ingen signert utdatamappe - ingenting å gjøre

en: No signing certificates found in {path}
nb_NO: Ingen signeringssertifikater funnet i {path}

en: No such package: %s
nb_NO: Ingen slik pakke: %s

en: No such versionCode {versionCode} for app {appid}
nb_NO: Ingen slik versionCode {versionCode} for programmet {appid}

en: No unsigned directory - nothing to do
nb_NO: Ingen usignert mappe - ingenting å gjøre

en: Not a valid size definition: "{}"
nb_NO: Ikke en gyldig størrelsesdefinisjon: «{}»

en: Nothing to do
nb_NO: Ingenting å gjøre

en: Nothing to do for {appid}.
nb_NO: Ingenting å gjøre for {appid}.

en: OBB filename must start with "main." or "patch.":
nb_NO: OBB-filnavn må starte med "main." eller "patch.":

en: OBB's packagename does not match a supported APK:
nb_NO: OBB-pakkenavn samsvarer ikke med noen støttet APK:

en: Only PNG and JPEG are supported for graphics, found: {path}
nb_NO: Kun PNG og JPEG støttes for grafikk, fant: {path}

en: Only print differences with the Play Store
nb_NO: Kun skriv ut forskjeller vis-a-vis Play-butikken

en: Options
nb_NO: Valg

en: Output JSON report to file named after APK.
nb_NO: Skriv ut JSON-rapport til fil navngitt etter APK-en.

en: Output JSON to stdout.
nb_NO: Send utdata-JSON til stdout.

en: Overall license of the project.
nb_NO: Overnevnt lisens for prosjektet.

en: Overriding blank versionName in {apkfilename} from metadata: {version}
nb_NO: Overskriver blank versionName i {apkfilename} fra metadata: {version}.

en: Package "{appid}" already exists
nb_NO: Pakken «{appid}» finnes allerede

en: Password required with username
nb_NO: Passord påkrevd med brukernavn

en: Path to the Android SDK (sometimes set in ANDROID_HOME)
nb_NO: Sti til Android-SDK-en (noen ganger satt i ANDROID_HOME)

en: Path to the keystore for the repo signing key
nb_NO: Sti til nøkkellager for pakkebrønnssigneringsnøkkel

en: Process auto-updates
nb_NO: Behandle auto-oppdateringer

en: Processing {apkfilename}
nb_NO: Behandler {apkfilename}

en: Processing {appid}
nb_NO: Behandler {appid}

en: Produce human-readable XML/JSON for index files
nb_NO: Produser menneskelig lesbar XML/JSON for indeksfiler

en: Project URL to import from.
nb_NO: Prosjektnettadresse å importere fra.

en: Punctuation should be avoided
nb_NO: Tegnsetting bør unngås

en: Push the log to this git remote repository
nb_NO: Dytt loggen til denne Git-pakkebrønnen annensteds hen

en: Pushing binary transparency log to {url}
nb_NO: Dytter binærgjennomsiktighetslogg til {url}.

en: Pushing to {url}
nb_NO: Dytter til {url}.

en: Quickly start a new repository
nb_NO: Raskt starte et nytt lager

en: Read all the metadata files and exit
nb_NO: Les alle metadatafilene og avslutt

en: Reading '{config_file}'
nb_NO: Leser '{config_file}'

en: Reading packageName/versionCode/versionName failed, APK invalid: '{apkfilename}'
nb_NO: Kunne ikke lese packageName/versionCode/versionName, APK ugyldig: "{apkfilename}"

en: Removing specified files
nb_NO: Fjerner angitte filer

en: Removing {path}"
nb_NO: Fjerner {path}"

en: Rename APK files that do not match package.name_123.apk
nb_NO: Gi nytt navn til APK-filer som ikke samsvarer med package.name_123.apk

en: Resigning {apkfilename} with provided debug.keystore
nb_NO: Signerer {apkfilename} på ny med angitt debug.keystore

en: Restrict output to warnings and errors
nb_NO: Begrens utdata til advarsler og feil

en: Rewrite all the metadata files
nb_NO: Skriv om alle metadatafilene

en: Run on git repo that has uncommitted changes
nb_NO: Kjør på Git-pakkebrønn som har uinnsendte endringer

en: Run rewritemeta to fix formatting
nb_NO: Kjør rewritemetadata for å fikse formatering

en: Running wget in {path}
nb_NO: Kjører wget i {path}.

en: Scan the resulting APK(s) for known non-free classes.
nb_NO: Skann resulterende APK(er) for kjente ufrie klasser.

en: Scan the source code of a package
nb_NO: Skann kildekoden til en pakke

en: Scanner found {count} problems in {appid}:{versionCode}:
nb_NO: Skanner fant {count} problemer i {appid}:{versionCode}:

en: Scanner found {} problem | Scanner found {} problems
nb_NO[0]: Skanner fant {} problem
nb_NO[1]: Skanner fant {} problemer

en: Set clock to that time using:
nb_NO: Sett klokke til sådan tid ved bruk av:

en: Set up an app build for a nightly build repo
nb_NO: Sett opp programbygging for nattlig byggingspakkebrønn.

en: Sign and place packages in the repo
nb_NO: Logg inn og legg til pakker i pakkebrønnen

en: Sign indexes created using update --nosign
nb_NO: Signer indekser ved bruk av update --nosign

en: Skip scanning the source code for binaries and other problems
nb_NO: Hopp over skanning av kildekoden for binærfiler og andre problemer

en: Skipping index generation for {appid}
nb_NO: Hopper over generering av indeks for {appid}.

en: Skipping {apkfilename} with invalid signature!
nb_NO: Hopper over {apkfilename} med ugyldig signatur.

en: Specify a local folder to sync the repo to
nb_NO: Angi ei lokal mappe å synkronisere pakkebrønnen til

en: Specify which debug keystore file to use.
nb_NO: Angi hvilken feilrettingsnøkkellagersfil som skal brukes.

en: System clock is older than date in {path}!
nb_NO: Systemklokka er eldre enn datoen i {path}.

en: Test mode - put output in the tmp directory only, and always build, even if the output already exists.
nb_NO: Testmodus - putt utdata kun i tmp-mappe, og alltid bygg, selv når utdataen finnes allerede.

en: The OBB version code must come after "{name}.":
nb_NO: OBB-versjonskoden må komme etter "{name}.":

en: The base URL for the repo to log (default: https://f-droid.org)
nb_NO: Grunnettadressen for pakkebrønnen å loggføre til (forvalg: https://f-droid.org)

en: The directory to write the mirror to
nb_NO: Mappen å skrive speilet til

en: The file to be included in the repo (path or glob)
nb_NO: Filen å inkludere i pakkebrønnen (sti eller glob).

en: The repository's fingerprint does not match.
nb_NO: Pakkebrønnens fingeravtrykk samsvarer ikke.

en: There is a keyalias collision - publishing halted
nb_NO: Nøkkelaliaskollisjon - offentliggjøring stanset

en: This repo already has local metadata: %s
nb_NO: Denne pakkebrønnen har allerede lokal metadata: %s

en: URL must start with https:// or http://
nb_NO: Nettadressen må starte med https:// eller http://

en: Unknown exception found!
nb_NO: Ukjent unntak møtt!

en: Unknown file '{filename}' in build '{versionName}'
nb_NO: Ukjent fil "{filename}" i bygg "{versionName}".

en: Unknown metadata format: %s
nb_NO: Ukjent metadataformat: %s

en: Unnecessary leading space
nb_NO: Unødvendig innledende mellomrom

en: Unnecessary trailing space
nb_NO: Unødvendig etterfølgende mellomrom

en: Unrecognised app field '{fieldname}' in '{path}'
nb_NO: Ugjenkjent felt «{fieldname}» i «{path}»

en: Unrecognised build flag '{build_flag}' in '{path}'
nb_NO: Ugjenkjent felt «{build_flag}» i «{path}»

en: Unsupported file type "{extension}" for repo graphic
nb_NO: Ustøttet filtype "{extension}" for pakkebrønnsgrafikk

en: Unsupported graphics file found: {path}
nb_NO: Ustøttet grafikkfil funnet: {path}.

en: Unzipping to %s
nb_NO: Pakker ut til %s

en: Update repo information for new packages
nb_NO: Oppdater repo informasjon for nye pakker

en: Update the binary transparency log for a URL
nb_NO: Oppdater binær gjennomsiktighetslogg for en URL

en: UpdateCheckData has invalid URL: {url}
nb_NO: UpdateCheckData har ugyldig nettadresse: {url}

en: UpdateCheckData must use HTTPS URL: {url}
nb_NO: UpdateCheckData må bruke HTTPS-nettadresse: {url}

en: Uploading {apkfilename} to androidobservatory.org
nb_NO: Laster opp {apkfilename} to androidobservatory.org

en: Usage
nb_NO: Bruk

en: Usage: %s
nb_NO: Bruk: %s

en: Use /HEAD instead of /master to point at a file in the default branch
nb_NO: Bruk /HEAD istedenfor /master for å peke til en fil i forvalgt forgrening

en: Use `fdroid update -c` to create it.
nb_NO: Bruk `fdroid update -c` for å opprette den.

en: Use build server
nb_NO: Bruk byggtjener

en: Use date from APK instead of current time for newly added APKs
nb_NO: Bruk dato fra APK istedenfor nåværende tid for nylig tillagte APK-er

en: Using "{path}" for configuring s3cmd.
nb_NO: Bruker "{path}" for oppsett av s3cmd.

en: Using s3cmd to sync with: {url}
nb_NO: Bruk s3cmd til å synkronisere med: {url}

en: Valid commands are:
nb_NO: Gyldige kommandoer er:

en: Verify against locally cached copy rather than redownloading.
nb_NO: Bekreft mot lokalt hurtiglagret kopi snarere enn å laste ned på ny.

en: Verify the integrity of downloaded packages
nb_NO: Bekreft integriteten til nedlastede pakker

en: Verifying index signature:
nb_NO: Bekrefter indekssignatur:

en: Warn about possible metadata errors
nb_NO: Advar om mulige metadata-feil

en: X.509 'Distinguished Name' used when generating keys
nb_NO: X.509 "Entydig navn" (DN) brukt ved generering av nøkler.

en: ZIP file archive
nb_NO: ZIP-filarkiv

en: ambiguous option: %s (%s?)
nb_NO: tvetydig valg: %s (%s?)

en: apksigner not found, it's required for signing!
nb_NO: fant ikke apksigner (som kreves for signering).

en: argument "-" with mode %r
nb_NO: argument "-" med modus %r

en: can't open '%(filename)s': %(error)s
nb_NO: kan ikke åpne '%(filename)s': %(error)s

en: cannot have multiple subparser arguments
nb_NO: kan ikke ha flere underfortolkningsargumenter

en: cannot merge actions - two groups are named %r
nb_NO: kan ikke flette handlinger - to grupper heter %r

en: cloning {url}
nb_NO: kloner {url}

en: commands from plugin modules:
nb_NO: kommandoer fra programtilleggsmodulene:

en: conflicting option string: %s | conflicting option strings: %s
nb_NO[0]: konflikterende valgstreng: %s
nb_NO[1]: konflikterende valgstrenger: %s

en: could not parse '{path}'
nb_NO: kunne ikke tolke'{path}'

en: created {path}
nb_NO: opprettet {path}

en: dest= is required for options like %r
nb_NO: dest= er påkrevd for valg som %r

en: executable binary, possibly code
nb_NO: kjørbar binærfil, muligens kode

en: expected %s argument | expected %s arguments
nb_NO[0]: forventet %s argument
nb_NO[1]: forventet %s argumenter

en: expected at least one argument
nb_NO: forventet minst ett argument

en: expected at most one argument
nb_NO: forventet på det meste ett argument

en: expected one argument
nb_NO: forventet ett argument

en: index-v1 must have a signature, use `fdroid signindex` to create it!
nb_NO: index-v1 må ha en signatur, bruk `fdroid signindex` for å opprette den.

en: integer
nb_NO: heltall

en: invalid choice: %(value)r (choose from %(choices)s)
nb_NO: ugyldig valg: %(value)r (velg fra %(choices)s)

en: invalid conflict_resolution value: %r
nb_NO: ugyldig conflict_resolution-verdi: %r

en: invalid option string %(option)r: must start with a character %(prefix_chars)r
nb_NO: Ugyldig valgstreng %(option)r: Må starte med et tegn %(prefix_chars)r

en: local_copy_dir does not end with "fdroid", perhaps you meant: "{path}"
nb_NO: local_copy_dir slutter ikke med "fdroid", kanskje du mente: "{path}"

en: local_copy_dir must be an absolute path!
nb_NO: local_copy_dir må være en absolutt sti!

en: local_copy_dir must be directory, not a file!
nb_NO: local_copy_dir må være ei mappe, ikke ei fil!

en: mutually exclusive arguments must be optional
nb_NO: gjensidig utelukkende argumenter må være valgfrie

en: no APK supplied
nb_NO: ingen APK angitt

en: no such option: %s
nb_NO: Inget slikt valg: %s

en: no version info found!
nb_NO: ingen versjonsinfo funnet!

en: option %s: invalid %s value: %r
nb_NO: valg %s: ugyldig %s verdi: %r

en: option -%s not recognized
nb_NO: Kommandoen "-%s" gjenkjennes ikke

en: option -%s requires argument
nb_NO: valg -%s krever et argument

en: option --%s not recognized
nb_NO: Kommandoen "--%s" gjenkjennes ikke

en: option --%s requires argument
nb_NO: valget --%s krever et argument

en: optional arguments
nb_NO: valgfrie argumenter

en: overwriting existing {path}
nb_NO: overskriver eksisterende {path}

en: positional arguments
nb_NO: Posisjonelle argumenter

en: shared library
nb_NO: delt bibliotek

en: show program's version number and exit
nb_NO: vis programmets versjonsnummer og avslutt

en: show this help message and exit
nb_NO: vis denne hjelpemeldingen og avslutt

en: signed APK, either a file-path or HTTPS URL.
nb_NO: signert APK, enten en filsti, eller HTTPS-nettadresse.

en: static library
nb_NO: statisk bibliotek

en: the following arguments are required: %s
nb_NO: følgende argumenter kreves: %s

en: unexpected option string: %s
nb_NO: uventet valgstreng: %s

en: unknown parser %(parser_name)r (choices: %(choices)s)
nb_NO: ukjent fortolker %(parser_name)r (valg: %(choices)s)

en: unrecognized arguments: %s
nb_NO: ugjengkjente argumenter: %s

en: unsafe permissions on '{config_file}' (should be 0600)!
nb_NO: utrygge tilganger for '{config_file}' (skal være 0600)!

en: usage:
nb_NO: bruk:

en: {0} app, {1} key aliases | {0} apps, {1} key aliases
nb_NO[0]: {0} program, {1} nøkkelalias
nb_NO[1]: {0} programmer, {1} nøkkelalias

en: {apkfilename}'s AndroidManifest.xml has a bad date:
nb_NO: {apkfilename} sin AndroidManifest.xml har en feilaktig dato:

en: {appid} from {path} is not a valid Java Package Name!
nb_NO: {appid} fra {path} er ikke et gyldig Java-pakkenavn!

en: {appid} has both APKs and files: {files}
nb_NO: {appid} har både APK-er og filer: {files}

en: {appid} is missing {name}
nb_NO: {appid} mangler {name}.

en: {build_flag} must be an integer, found: {value}
nb_NO: {build_flag} må være et heltall, fant: {value}

en: {file} is blank or corrupt!
nb_NO: {file} er tom eller skadet!

en: {name} "{section}/icons/{path}" does not exist! Check "config.yml".
nb_NO: {name} «{section}/icons/{path}» finnes ikke. Rett det i config.yml.

en: {oldfile} is deprecated, use {newfile}
nb_NO: {oldfile} er avleggs, bruk {newfile}

en: {path} already exists, ignoring import results!
nb_NO: {path} finnes allerede, ignorerer importeringsresultater.

en: {path} is zero size!
nb_NO: {path} er null størrelse.

en: {} build failed | {} builds failed
nb_NO[0]: {} bygg mislyktes
nb_NO[1]: {} bygg mislyktes

en: {} build succeeded | {} builds succeeded
nb_NO[0]: {} bygg fullført
nb_NO[1]: {} bygg fullført
